Mata, Herrera üzerinde United-Paris

Paris, 5. maçta Old Trafford'a geldiğinde eski takım arkadaşları Juan Mata ve Ander Herrera yeniden bir araya gelecek.

UEFA.com, iki orta saha oyuncusu eski zamanlardan bahsederken bir görüşmeye katıldı ve gelecekte birlikte daha fazla zaman geçirmeyi dört gözle bekliyordu.

Ander Herrera : Nasılsın dostum?

Juan Mata : Her şey yolunda. Eğitimi yeni bitirdik, senin için aynısı, değil mi?

Herrera : Hayır, bu öğleden sonra antrenman yapıyoruz.

Mata : Tamam, daha sonra eğitim alacaksın. Bugün spor salonuna her zaman yaptığınız gibi vücudunuz üzerinde çalışmak için gittiniz mi?

Herrera : Daha sonra eski göğüs kasları üzerinde çalışmaya başlayacağım.

Mata : İyi şeyler, iyi şeyler.

Sohbetin tamamını buradan izleyin

Birleşik zafer günlerinde

2017 final highlights: Manchester United 2-0 Ajax

2017 finalinde öne çıkanlar: Manchester United 2-0 Ajax

Herrera : Aklıma en çok kazınan oyunlar ve bence senin için de aynı şey geçerli Juan, bizim gümüş eşya kaldırdığımızı görenler, çünkü kupalar her zaman önemlidir ve Manchester United'da. Açıkçası, [2017 Avrupa Ligi] İsveç'te Ajax'a karşı finali…

Mata : Maçın Adamı olduğunuz final. Hadi, söylemeyeceksen, senin için söyleyeceğim! Sen Maçın Adamıydın.

Herrera : Biraz alçakgönüllülük göstermek için söylemek istemedim, ama bu doğru, evde ödülüm var. İsveç'teki bu Avrupa kupası United için çok önemliydi ve uzun zamandır [Avrupa] gümüş eşyalarının ilk parçasıydı ve Moskova'daki galibiyetten bu yana yanılmıyorsam, değil mi Juan? [UEFA] Şampiyonlar Ligi'nin Moskova'da Chelsea'ye karşı galibiyetinden beri.

Mata : Evet, bu doğru.

Herrera : Beş yıldır birlikteydik ve bu süre zarfında Liverpool'a karşı her zaman oldukça iyi davrandık. Doğru hatırlıyorsam Anfield'da iki veya üç kez kazandık. Ligde Liverpool'a karşı ligde ve hatta [UEFA] Avrupa Ligi'nde bile kendi sahamızda kaybetmedik, çünkü galiba bizi elediklerinde berabere bitti, değil mi?

Juan Mata, David de Gea and Ander Herrera with the UEFA Europa League trophy

Juan Mata, David de Gea ve Ander Herrera, UEFA Avrupa Ligi kupası Manchester United ile Getty Imag aracılığıyla

Mata : Onlara Avrupa Ligi'nde onların yerinde kaybettik, ama evde değil, değil mi?

Herrera'nın United'dan Paris'e taşınması üzerine

Mata : Seni burada özledik.

Herrera : Ben de sizi çok özledim ve bunu biliyorsunuz.

Mata : Bence şehir büyük ölçüde futbol delisi. Caddeden aşağı iniyorsunuz ve taraftarlar ya United'ı ya da City'yi destekliyor. Yılın her günü futbolu yaşayan ve soluyan bir şehir.

Herrera : Manchester'daki insanlar yüzünden Manchester'da geçirdiğim zamandan gerçekten keyif aldım. Zorlu iklime rağmen her zaman yüzlerinde bir gülümseme olan ve her zaman sizi almaya çalışan eğlenceyi seven insanlardı.

Mata : Manchester ile ilgili neyi özlüyorsunuz?

Herrera : Ben de sizin gibi arkadaşlarımı özlüyorum. Kulübün personeli Eric [Bailly], Marcos [Rojo] gibiler. İspanya'dan ziyaretçilerimiz olduğunda ve üçümüz – David [de Gea], sen ve ben – hepsiyle bir araya geldik ve futboldan başka her şey hakkında konuştuk. Paylaştığımız o güzel zamanları özlüyorum ve açıkçası onlardan daha fazlası olacak.

Herrera and Mata together on a UEFA Champions League flight

Herrera ve Mata , Getty Imag aracılığıyla Manchester United UEFA Şampiyonlar Ligi uçuşunda birlikte

Mata : Aynı sokakta yaşıyorduk ve ne zaman birimiz arkadaşımız olsa, hepimiz bir araya gelip akşam yemeği yemek ya da bir İspanyol ligi maçı izlemek, sevgili Real Zaragoza'yı izlemek, [Real] Oviedo'yu izlemek için.

Herrera : Kesinlikle. Ve David [de Gea], Manchester'da birlikte geçirdiğimiz zamanın çok önemli bir parçası olan David'i unutamayız. Oraya bizden önce geldi. Ayrıca ilk geldiğimizde yerleşmemize yardımcı oldu ve birlikte çok zaman geçirmeye devam ettik.

Mata : Paris'te yaşam inanılmaz olmalı çünkü o şehri gerçekten seviyorum.

Herrera : Buradaki ilk yılımı gerçekten çok sevdim. Pandeminin olması çok yazık. Pandemi gerçekten kafamı karıştırıyor çünkü Paris'ten istediğim kadar zevk alamıyorum. Neyse ki, buradaki sözleşmeme birkaç yılım daha kaldı.

On the Line: Juan Mata and Ander Herrera

Sırada: Juan Mata ve Ander Herrera

Paris'teki 1. Maç günü karşılaşmalarında

Mata : En son tanıştığımız maçta, belli ki, Parc des Princes'teydi. Bizim için çok olumlu bir oyundu ama senin için o kadar olumlu değildi. Sonunda, Marcus [Rashford'un] hedefi bu üç önemli noktayı almamızı sağladı. Ama kişisel düzeyde, senin de iyi performans gösterdiğini gördüm. Her zaman işini yapıyorsun. Ama iyiydik. O gün iyiydik, değil mi?

Herrera : Genel olarak daha iyi taraf olduğunuz doğru, ancak David [de Gea] oyunun bu önemli anlarında öne çıktı. Çünkü iki veya üç şansımız vardı. İlk yarıda [Layvin] Kurzawa'dan biri. Yine ilk yarıda Ángel [Di María] 'dan bir tane daha. Ardından ikinci yarıda Kylian [Mbappé's] şutunu çekti. David bu kadar çok fotoğraf kaydettiğinde her zaman çok mutlu oluyorum, ama o gün beni sinirlendirdi.

Highlights: Paris 1-2 Man. United

Öne Çıkanlar: Paris 1-2 Adam. Birleşik

Mata : Bunu düşünmeye başladığımda neye üzüldüğümü biliyor musun? Manchester'a geleceksin ve stadyum dolu olmayacak, seni tekrar karşılayacak taraftarlar olmayacak. Bu bir utanç. Onunla dolu olurdun.

Herrera : Her zaman o anların hayalini kuruyorsun, özellikle de her şeyini verdiğin yerlerde. Örneğin, Chelsea oynamak için Londra'ya gittiğimizde, oradaki insanların size olan tüm sevgisini hatırlıyorum. Ve Manchester hakkında da aynı hislere sahibim, bu yüzden birlikte yaşadığımız beş yıl boyunca oradaki insanlara tekrar teşekkür etmeye gerçekten hevesliydim, ama olmayacak.

Gelecekte

Herrera : Umarım bu [pandemi] biter ve aşıyı [alırız] ve tanışabiliriz. Ya ben Manchester'a giderim ya da sen Paris'e gülmek için gelirsin ve biz dışarı çıkıp birlikte yemek yeriz ve [tekrar] birbirimize sarılırız.

Mata : Rahatlamayı, meditasyon yapmayı seven bir adam değilsin. O tür bir adam değil.

Herrera : Sohbet etmeyi seviyorum. Günün sonunda sadece bir kez yaşıyoruz. Hadi gidip bir şeyler paylaşalım ve her şeyi en iyi şekilde değerlendirip herkesten öğrenelim.

Mata, Herrera and their partners at United's 2019 Player of the Year Awards

Mata, Herrera ve ortakları, Getty Imag aracılığıyla United'ın 2019 Yılın Oyuncu Ödülleri Manchester United'da

Mata : Akıllı telefonunuz tüm video görüşmeleri yüzünden yanıyor, değil mi?

Herrera : Doğru. Ama her şey için zaman vardır. Rahatlamak için de zaman var. Ama dinleyin, biz zaten 31 veya 32 yaşlarındayız. Sahada bir daha karşılaşır mıyız emin değilim.

Mata : Doğru, ama koç olarak tanışabilirdik, değil mi? Old Trafford'un bankı size çok yakışır.

Herrera : Hala asistanım olmak istiyorsun, değil mi?

Mata : Zaten koçluk kursumu yapıyorum.

Herrera : Tamam. TAMAM. Bunu sevdim.

0